Wpisy użytkownika Fashionatka z dnia 13 września 2009

Liczba wpisów: 1

darkmoon
 
Dzisiaj zupełnie inny temat w związku z leniwą a do tego brzydką niedzielą odbiegnę zupełnie od przewodniego tematu mojego bloga i przybliże Wam sywletkę mojego psamktóry ostatnio zagościł na moich fotkach :)
Troche histori czyli o rasie:

John Russell (dla przyjaciół Jack) żył w XIX wieku w angielskim hrabstwie Devon. Był pastorem i bardzo lubił jeździć konno, brać udział w polowaniach i działać na niwie Kennel Klubu. Był on bowiem cenionym znawcą i sędzią terrierów.
Zajmował się także hodowlą. Jego marzeniem było wyhodowanie niezmordowanego małego terriera, odpowiedniego towarzysza
i pomocnika dla równie niezmordowanego myśliwego.
Na pamiątkę pastora myśliwego jego imieniem nazwano niewielkie czworonogi, które wśród brytyjskich miłośników łowiectwa zasłynęły jako praktycznie niezniszczalne.  
Małe, żywe, bardzo inteligentne miniaturowe teriery o gładkiej, łamanej lub szorstkiej sierści przez długie lata nie były uznane jako samodzielna rasa. Do grona psów rasowych zaliczono je dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, a wzorzec przewiduje, że im bardziej kundlowato wygląda pies tej rasy, tym jest cenniejszy. Jako pierwsza uznana została odmiana Parson Jack Russell terrier, a dopiero kilka lat temu na wystawach pojawiły się właściwe Jack Russell teriery oraz Parson Russell teriery.
Odmiany te różnią się między sobą przede wszystkim długością kończyn i rodzajem włosa. Właściwy Jack Russell jest krótkonożny i ma przeważnie gładką sierść, podczas gdy Parson ma kończyny normalnej długości i częściej sierść szorstką.    
Dziś obie rasy robią zawrotną karierę jako psy do towarzystwa oraz w różnych filmach i reklamach. Są bardzo mądre i bardzo szybko się uczą. Ich inteligencja znacznie przewyższa przeciętną.

A teraz troche zdjęć mojego urwisa :) ;)

Edit. Malutki był u  mnie tylko tydzień bo to piesek moich znajomych którzy dali go na przechowanie :)
  • awatar między wierszami: o jeju jakie niunie :* uwielbiam zwierzęta.. miałam już istne zoo w domu:) teraz pozostał mi mój bałaganiarz chomik :)
  • awatar makanna: śliczny :)
  • awatar evelyyn: fajny piesio, też bym chciała miec ale to impossible
Pokaż wszystkie (27) ›