Wpisy użytkownika Fashionatka z dnia 20 sierpnia 2009

Liczba wpisów: 1

darkmoon
 
W najnowszym numerze Glamour jest bardzo ciekawy artykuł o bezkarnej animowości ludzi w internecie. Artykuł w głownej mierze dotyczy Doroty Świeniewicz, która zrezygnowała gry w polskiej reprezentacji przez garstę psych-kibiców którzy nieustannie ją atakowali chociaż nie mieli do tego żadnego powodu.

Dr. Dominik Batorski socjolog Internetu z Uniwersytetu Warszawskiego wypowiada sie tak o tym zjawisku " Na portalach anglojęzycznych to zjawisko nie występuje aż w takim stopniu. U nas wynika to chyba z wiekszego pozimu frustracji i niedowartościowania. Osoby wypowiadające się w ten sposób chcą poprawic sobie samopoczucie."

“Karolina Korwin-Piotrowska (współprowadząca program "Magiel towarzyski" na TVN Style), która załozyła portal plejada.pl zatrudniła moderatora, który usuwa chamskie wpisy. "Mamy zasadę, by dywigacji ponizej pasa nie publikować. Gdy pojawia się wpis w stylu "spałem z nią i wiem jaka jest w łożku" albo zaczynaja sie obelgi, trzeba dyskusje natychmiast uciąć. To naprawdę może zachecic psychopatów, żeby wypisywac kolejne wypowiedzi i mamy efekt kuli śniegowej.”


Zdaniem Karoliny Korwin-Piotrowskiej, aktywni, plujący jadem internauci to wąska grupa. Jeden z dużych portali próbował prześliedzić ich adresy IP i wyszło, że rzeczywiście jest kilkunastu-kilkudziesięciu bardzo sktywnych komentatorów, którzy codziennie obskakują fora na wielu różnych portalach."
Mezo wspólnie z Kasią Skrzynecką nagrali piosenkę "www.opluj.pl" która jest odezwem na to zjawisko.Ale my również spotykamy się z tym zjawiskiem tylko w mniejszym stopniu i jedyne co to możemy tylko dać sobie na wstrzymanie :) a artykuł polecam do przeczytania w całości :)
  • awatar uptowngirl♥: zauwazylam ze glamur podrozalo z 3.90 na 4.50 ;P czytam czest forum na www.tvnstyle.pl i zauwazylam ze negatywne wpisy np nie podoba mi sie jak jakas tam pani prowadzi jakis tam program jest od razu komentowany przez jej zwolennikow w taki sposob ze az zal to czytac, jakakolwiek krytyka jest zle oceniana w naszym kraju, jak komus cos sie nie podoba to od razu jest glupi i zazdrosci ;/ nie mowie tu o agresywnych i wulgarnych wpisach bo takie od razu powinno sie kasowac ;/
  • awatar Megan Fox BLOG: moim zdaniem ta piosenka, o ktorej mowa powyzej jest beznadziejna, ale to kwestia gustu :) a za Pania Skrzynecka to ja osobiscie nie przepadam :) ale nie bede sie wypowiadac co o niej mysle, gdyz jeszcze jej ANIOL STROZ usunie moj komentarz ;)
  • awatar Walking on the rainbow...: anonimowosc daje debilom wielkie pole do popisu ;/
Pokaż wszystkie (17) ›